Miejski Ośrodek Kultury (Radlin)

Miejski Ośrodek Kultury (Radlin)

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie jest ośrodkiem zajmującym się szeroko pojętą kulturą, kładącym nacisk na jakość odbywających się w jego salach koncertów. 

Radlin ma długie tradycje działalności kulturalnej sięgające końca XIX i początku XX wieku. Ważną osobą rozwijającą działalność kulturalną w Radlinie był Leopold Zarzecki, założyciel Związku Katolickich Robotników im. Stanisława Staszica. Św. Józefa i Towarzystwa Młodzieży Polskiej „Eleusis”. W latach 60. w Radlinie powstał Zakładowy Dom Kultury przy KWK „Marcel”, który później został Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie. W 1990 roku powstało Radlińskie Towarzystwo Kulturalne jako forma protestu przeciwko planom przeznaczenia Domu Kultury na cele handlowe i chęci poprawy sytuacji kulturalnej w mieście. Po odłączeniu się Radlina od Wodzisławia Śląskiego, na terenie miasta pojawiły się kolejne organizacje kulturalne, takie jak Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie, Radlińska Przystań, Stowarzyszenie SZOK oraz Stowarzyszenie Młody Radlin.

W bogatym programie szerokiej działalności kulturalnej ośrodka nie brak i wyjątkowych wydarzeń muzycznych. 

W najbliższym czasie, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zaprezentuje bowiem na jednej ze swych sal Koncert Noworoczny – Operetkę “Od Czardasza do Kankana” (13.01.2023) produkcji Teatru Muzycznego Iwia a już 23.01 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszymy tu takie grupy jak: grupa artystyczna PRZYTUP, Grupa Tańca Towarzyskiego Deja Vu, Mażoretki FENIX oraz zespół muzyczny Guitar Trio.

Ośrodek może pochwalić się świetną salą koncertową z nagłośnieniem zrealizowanym przez FX Music Group. W skład systemu nagłośnieniowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie wchodzi: stół: iLive-T112 – Allen & Heath, Behringer X32, głośniki średnio i wysokotonowe FBT MITUS 206LA 10szt. & 212FSA 2szt., głośniki basowe JBL SRX 728S x2szt oraz odsłuchy JBL PRX512M – 4szt.

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie

ul. Mariacka 9, 44-310 Radlin

https://mok.radlin.pl/

e-mail: [email protected]

tel. 33 456 8928

media społecznościowe:

https://www.facebook.com/mok.radlin/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *