Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej (Sopot)

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej (Sopot)

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie to magiczne miejsce z małą, ale zawsze pełną widownią. Publiczność przyjeżdża z całej Polski specjalnie, bilety trzeba więc rezerwować z niemałym wyprzedzeniem. Formuła Atelier zmieniła się przez ostatnie 25 lat, a jednak wciąż bardowie i aktorzy śpiewający recitale, nieustannie uwodzą widzów. 

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie to teatr założony w 1989 roku przez André Hübnera-Ochodlo, znanego także jako wykonawcę pieśni jidysz. Od 1995 roku Barbara Wiszniewska jest prezesem Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej, a Adam Żuchowski jest wiceprezesem Fundacji i kierownikiem muzycznym teatru. Teatr nosi imię Agnieszki Osieckiej od 1997 roku. 

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie to miejsce, gdzie występowało wielu znanych artystów, takich jak: Joanna Bogacka, Krzysztof Gordon, Ryszard Ronczewski, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Maja Komorowska, Piotr Machalica, Marek Richter, Katarzyna Groniec, Hanna Banaszak, Mirosław Baka, Rafał Mohr, Małgorzata Zajączkowska, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Barciś, Artur Żmijewski, Natalia Sikora, Renata Przemyk, Andrzej Chyra i wielu innych. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” jest integralną częścią repertuaru teatru i odbywa się co roku od 1998 roku. Głównym organizatorem konkursu od 2018 roku jest Teatr Nowy w Poznaniu. 

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie organizuje coroczne Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, które zapraszają znanych artystów z Polski i ze świata. W programie znajdują się także warsztaty poświęcone kulturze jidysz. Teatr Atelier współpracuje również z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, dzięki czemu powstają spektakle prezentowane na obu scenach. André Hübner-Ochodlo, założyciel i dyrektor artystyczny teatru, oraz inni artyści z teatru zostali uhonorowani wieloma nagrodami artystycznymi, w tym nagrodą „Sopocka Muza”. Aleja prowadząca do teatru nosi imię Agnieszki Osieckiej.

Nagłośnienie sceny Teatru zaprojektowała, dostarczyła oraz zainstalowała firma Lauda Pro Audio

Na deskach Teatru wysłuchać można np. projektu JAN MŁYNARSKI & NOAM ZYLBERBERG | „Polskie tanga hebrajskie” czy też SHALOM Leolam – André Ochodlo & The Klezmer Company (PL, D, Chile).

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

Al. Marmuszki 2, 81-718 Sopot

https://www.teatratelier.pl/

e-mail: [email protected]

tel: 58 550 10 01

media społecznościowe: https://www.facebook.com/TeatrAtelierSopot, https://www.instagram.com/teatratelier/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *