Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (Kalisz)

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (Kalisz)

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (TWB) to teatr w Kaliszu, który został założony w 1801 przez Wojciecha Bogusławskiego jako wojewódzka instytucja kultury. Pełni on rolę honorowej sceny narodowej. Spośród działających do dzisiaj teatrów dramatycznych w Polsce, tylko dwa są od niego starsze.

Od 1936 roku teatr nosi imię swojego założyciela, a od 1961 roku organizuje Kaliskie Spotkania Teatralne. Budynek teatru został wybudowany w latach 1920-1923 według projektu Czesława Przybylskiego i został wpisany do rejestru zabytków w 1979 roku. W latach 2014-2017 dyrektorem teatru była Magda Grudzińska, a od września 2017 roku dyrektorem jest Bartosz Zaczykiewicz.

W Teatrze odbywa się wiele wydarzeń muzycznych, jak choćby wchodzący na deski Teatru 13 stycznia tego roku spektakl “Prosna. Kryminał Muzyczny” który wystawiany będzie na Dużej Scenie. W 2021 roku Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zmodernizował system nagłośnienia na tejże. W ramach realizacji inwestycji „Zwiększenie atrakcyjności oferty poprzez modernizację infrastruktury Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu” przetarg wygrała firma Konsbud – Audio, która zaproponowała niemieckie nagłośnienie Soundscape firmy d&b audiotechnik i podjęła się realizacji przedsięwzięcia. Teatr zainstalował najnowocześniejsze nagłośnienie, jakie nie posiada żaden inny teatr dramatyczny w Polsce – poprzednie składało się z sześciu głośników, a teraz jest ich aż 75! Teatr zainstalował również system dźwięku przestrzennego d&b Soundscape, dzięki któremu słuchacze mogą przeżywać muzykę na nowo, słysząc pełnowartościowy miks z zachowaniem proporcji i kierunkowości instrumentów i głosów na scenie.

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

pl. Bogusławskiego 1, 62-800 Kalisz

www.teatr.kalisz.pl

e-mail: [email protected]

tel: 62 760 53 14

media społecznościowe:

https://www.facebook.com/TeatrBoguslawskiego,

https://www.youtube.com/user/teatrboguslawskiego


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *